sukienka z gołymi plecami

Jaki biustonosz założyć pod sukienkę bez pleców?

Sukienki z odkrytym dekoltem nie będą się dobrze prezentować, jeśli widoczne będą paski i ramiączka bielizny. Na szczęście nie trzeba całkowicie rezygnować z biustonosza z powodu wyciętej sukienki. Jeśli więc mamy w planach takową założyć i chcemy, aby piersi miały odpowiednie wsparcie, to warto zdecydować się na zakup biustonosza bez ramiączek i bez pleców. Jak zatem dobrać biustonosz do sukienki bez pleców?
Jaki stanik sukienka bez pleców?
Najistotniejszą kwestią podczas kupowania biustonosza jest określenie jego rozmiaru. Okazuje się bowiem, że wiele kobiet nie zmierzyło nigdy prawidłowo rozmiaru swoich piersi, przez co od lat noszą niedopasowane staniki. Warto więc nadrobić zaległości i przystąpić do mierzenia za pomocą metra krawieckiego. Mierzymy obwód klatki piersiowej w miejscu zapięcia stanika, a otrzymany wynik zaokrąglamy do liczby całkowitej. Następnie przystępujemy do zmierzenia obwodu w najszerszym miejscu klatki piersiowej. Ostatnim krokiem jest sprawdzenie tablic rozmiarów producentów bielizny, w celu ustalenia obwodu biustonosza i rozmiaru posiadanej miseczki.

Godnym polecenia biustonoszem pod sukienkę bez pleców jest stanik z obniżonym zapięciem. Takie rozwiązanie sprawdza się, gdy tylko część pleców jest odsłonięta. Zakrywają prawie całkowicie tył i dodatkowo jeszcze brzuch. Śmiało mogą sięgać po nie kobiety posiadające duży biust. Jeśli zaś sukienka jest całkowicie bez pleców, to lepszą opcją będzie biustonosz samonośny, czyli pozbawiony także ramiączek. Od wewnętrznej strony wyściełane są one specjalnym materiałem, który przykleja się do piersi, co pozwala wyeksponować plecy i ukryć bieliznę. Na rynku dostępne są także silikonowe miseczki samoprzylepne. Miseczki takie przykleja się do piersi osobno, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie zarówno efektu tradycyjnego, jak również push-up. Zaletą tego typu biustonoszy jest także ich trwałość, gdyż można je używać przez długi czas. Decydując się na samoprzylepne miseczki i biustonosze samonośne trzeba pamiętać o tym, aby piersi były suche i czyste. W przeciwnym razie stanik będzie się odklejać.

No Comments

Leave a Comment